رکورد شکنی یونیورسال در گیشه

ارسال شده در 4 بهمن 94

کمپانی فیلمسازی یونیورسال پیکچرز به کمک فیلم‌های پرفروش خود چون «سریع و خشن7» و همچنین «دنیای ژوراسیک» شش ماه مانده به انتهای سال 2015، رکورد پیشین فروش سالیانه خود را شکست.

اسامی برگزیدگان جوایز گلدن گلوب 2016

ارسال شده در 4 بهمن 94

هفتادوسومین مراسم سالانه اعطای جوایز سینمایی گلدن گلوب با اعطای جایزه بهترین فیلم و کارگردانی به فیلم «بازگشته» ساخته «الخاندرو گونزالز ایناریتو» برگزار شد.

تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن

ارسال شده در 2 آذر 94

تفاوت دو مقوله ى «انیمیشن» و «موشن گرافیک» مبحثى است که گفتکو و مطالعه زیادى را مى طلبد. بسیار دیده مى شود که به اشتباه، واژه انیمیشن و موشن گرافیک به جای یکدیگر بکار برده مى شود؛ چرا که تصور مى شود هر دو مبحث یکسان و هم معنی هستند. از آنجا که تفاوت زیادى بین این دو وجود دارد و بحث هاى فراوانى پیرامون اختلاف یا شباهت بین این دو مقوله شکل گرفته است، به سراغ داوران بخش موشن گرافیک رفته ایم و نظرات آن ها را جویا شدیم.

نخستین حضور دانشجومعلمان فیلمساز در جشنواره بین‌المللی رشد

ارسال شده در 22 آبان 94

امسال برای نخستین‌بار همزمان با برگزاری چهل و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، دانشجومعلمان فیلم‌س ....

متولیان سینمای ایران توجهی به انیمیشن نمی کنند

ارسال شده در 22 آبان 94

هادی محمدیان کارگردان انیمیشن «شاهزاده روم» که فیلمش در بخش خارج از مسابقه جشنواره فیلم فجر اکران خواهد شد گفت: متأسفانه متولیان سینمای ایران به دلیل ناآگاهی از درآمدزایی و بستر سازی فرهنگی تولیدات انیمیشن، برای آن ها ارزش قائل نمی شوند.

می‌خواهیم هر ایرانی فیلم‌سازی را تجربه کند

ارسال شده در 22 آبان 94

به گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور که با حمایت انجمن سینمای جوانان و بنیاد سینمای فارابی انجام می‌شد، شب گذشته برگزیدگان خود را شناخت.

سینمای تجربی فصلی از تاریخ سینما است

ارسال شده در 22 آبان 94

فیلم تجربی یا سینمای تجربی توصیف طیف وسیع و متفاوتی از ژانرهای فیلم است که از شیوه‌های اصلی فیلم‌سازی مستند و بازرگانی به حساب می آید.

فیلم های UHD Blu-Ray وارد بازار شده اند!

ارسال شده در 22 آبان 94

درست در زمانی که همگان در فکر نابودی فناوری دیسک های (CD) ذخیره سازی بودند،بلو ری دست به کار شده و یک ورژن جدید و قدرتمند را به بازار معرفی کرد.UHD Blu-Ray نسل جدید دیسک های Blu-Ray هستند که از فضای بیشتر ذخیره سازی در کنار امکاناتی جدید استفاده میکنند.قابلیت استفاده از دقت 4K،فناوری HDR استفاده از جدیدترین استانداردهای صوتی جها

افتتاح «شیفت شب» در زاد روز «نیکی کریمی»

ارسال شده در 22 آبان 94

در سالروز تولد نیکی کریمی، مراسم افتتاحیه فیلم «شیفت شب»، جدیدترین ساخته سینمایی این بازیگر و کارگردان برگزار شد.