لوگو سایت

بیش از 10 سال ما به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. نوین سیما یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

اطلاعات تماس
تکنولوژی

وزیر پیشنهادی ارتباطات: شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع ارتباط نیست

مجلس زارع پور

وزیر پیشنهادی ارتباطات: شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع ارتباط نیست

وزیر پیشنهادی ارتباطات در دفاعیات خود در مجلس به اهمیت و ضرورت اجرای شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد و اذعان داشت راه‌اندازی کامل این شبکه به معنای قطع دسترسی جهانی و اینترنت نیست.

 

«عیسی زارع پور» وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلسی شورای اسلامی با اعلام اینکه پانزده سال پیش و زمانی که در وزارت ارشاد کار می‌کرده دغدغه‌های نمایندگان مجلس را داشته اذعان کرد که در طول ۴ سال فعالیت خود حتما شبکه ملی اطلاعات را راه‌اندازی خواهد کرد:

«شبکه ملی اطلاعات از افتخارات هر کشور است و اجرای آن به معنای قطع دسترسی به شبکه جهانی نیست. چرا زمانی که پیغامی در فضای مجازی ارسال می‌کنیم، بسته‌های اطلاعاتی مربوطه باید از کشور خارج و به سایر کشورها مانند آلمان و آمریکا رفته و از آنجا مجدد به کشور بازگردد؟ با این روند از یک سو ناچار به پرداخت هزینه پهنای باند بین‌المللی هستیم و از سوی دیگر امنیت و استقلال کشور به خطر می‌افتد و اگر اتفاقی رخ دهد مثلا لنگر کشتی گیر کند، کل خدمات داخلی از کار می‌افتد.»

زارع پور با اعلام اینکه بیش از ۲۰ سال است که دولت‌های مختلف در تلاش برای اجرای شبکه ملی اطلاعات هستند و این موضوع بنا به دلایل مختلف محقق نشده تاکید کرد که این اتفاق در صورتی که او وارد وزارت ارتباطات بشود رخ خواهد داد: «بنده قول می‌دهم ظرف چهار سال آینده شبکه ملی اطلاعات را در طی زمانبندی معینی که از سوی شورای عالی فضای مجازی تعیین شده جهت پیشبرد امورات کشور راه‌اندازی کنم.»

 
 

زارع‌پور با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات چندین لایه دارد که لایه زیرساخت آن آغاز شده و لایه‌های مربوط به مراکز داده‌ها، خدمات و محتوا نیز دارد، وعده داد در سقف زمانی ۴ سال آینده شبکه ملی اطلاعات و تمام تکالیف مربوط به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که حدود ۷۰ درصد اجرای این شبکه است را اجرایی می‌کند.

تحقق دولت الکترونیکی از دیگر اولویت‌های زارع پور بود. او همچنین به دیگر برنامه‌های خود اشاره کرد که شرح کامل آنها را می‌توانید در این لینک بخوانید.

نویسنده

amirhashemi

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *